Vi använder kakor (cookies) för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa kakor. Läs mer om cookies.

Fabege i Almedalen 2022

Framtidsspaningar, samtal och debatter är viktiga inslag för att kunna göra verklighet av visioner. Därför är vi glada av att, tillsammans med våra vänner på SHH, åter vara på plats i Almedalen för att diskutera framtidens kontor, bostäder och utvecklingen av Flemingsberg som ett av Sveriges största stadsutvecklingsprojekt.

Vill ni boka ett möte eller boka in oss på något seminarium eller samtal? Tveka inte att kontakta oss. Vi ser fram emot många värdefulla möten och samtal – hoppas vi ses där!

Välkommen till seminarium!

Visionen för stadsbyggnadsprojektet i Flemingsberg - där kunskap och kreativitet möts

Beskrivning:
Ett av Sveriges största stadsbyggnadsprojekt är nu igång! Målet är 50 000 arbetande, 50 000 boende och 50 000 dagliga besökare, när Flemingsberg går från en regional kärna till en internationell stjärna.

På en plats som redan har så mycket tillkommer nya möjligheter och krafter när den nya stadskärnan och Stockholm South Business District växer fram.

Vilka effekter kommer satsningarna i Flemingsberg få? Vad är visionen, vad är möjligheterna och vilka är utmaningarna? 

Varmt välkommen när vi diskuterar dessa frågor!

Medverkande: 

  • Stefan Dahlbo, VD, Fabege
  • Johan Zachrisson, Affärsutvecklingschef, Fabege
  • Pernilla Boström, operativ chef, Flemingsberg Science
  • Camilla Broo, kommundirektör, Huddinge kommun
  • Linda Lövkvist, projektchef, Huddinge kommun
  • Nisha Besara, moderator

Datum: 5 juli 2022, kl 15.45-16.30
Adress: Korsningen Donnersgatan/Strandvägen, Wisby Strand Congress & Event.

Anmäl dig gärna här 

Länk till Almedalens program

Läs mer om visionen för Flemingsberg

Träffa oss i Almedalen

Stefan Dahlbo
VD och Koncernchef
08-555 148 10
Stefan.Dahlbo@fabege.se
Kontaktkort
Charlotta Liljefors Rosell
Chef Förvaltning
08-555 148 05
charlotta.liljefors.rosell@fabege.se
Kontaktkort
Charlotte Liliegren
Chef Stads- och Fastighetsutveckling
08-556 747 38
Charlotte.Liliegren@fabege.se
Kontaktkort
Fred Grönwall
Chef Teknisk Drift
Fred.Gronwall@fabege.se
Kontaktkort
Johan Zachrisson
Affärsutvecklingschef
076-720 34 19
Johan.Zachrisson@fabege.se
Kontaktkort
Klas Holmgren
Chef Projekt & Förädling
08-555 148 26
Klas.Holmgren@fabege.se
Kontaktkort
Ali Ranji
Chef Produktion Stadsdel
070-838 32 03
Ali.Ranji@fabege.se
Kontaktkort
Anna-Lena Carlstedt
Affärsutvecklare
08-555 148 55
Anna-Lena.Carlstedt@fabege.se
Kontaktkort
Christina Ericson
Marknadsstrateg
08-556 747 24
Christina.Ericson@fabege.se
Kontaktkort
Hanna af Sandeberg
Stads- och Fastighetsutvecklare
08-555 148 98
Hanna.af.Sandeberg@fabege.se
Kontaktkort
Henrik Bauer
Transaktionschef
Henrik.Bauer@fabege.se
Kontaktkort
Maria Jansson
Projektchef
08-555 148 96
Maria.Jansson@fabege.se
Kontaktkort
Maria Majtorp
Stads- och fastighetsutvecklare
08-556 747 04
Maria.Majtorp@fabege.se
Kontaktkort
Mia Häggström
Hållbarhetschef
08-555 148 54
Mia.Haggstrom@fabege.se
Kontaktkort
Monika Mundt-Petersen
Stads- och fastighetsutvecklare
08-556 747 36
monika.mundt-petersen@fabege.se
Kontaktkort
Stefan Windefalk
Chef Ombyggnad
08-555 148 58
stefan.windefalk@fabege.se
Kontaktkort
Therese Friedman
Marknadsområdeschef Flemingsberg
08-556 747 58
Therese.Friedman@fabege.se
Kontaktkort

Om SHH

SHH är en del av Fabege sedan hösten 2021 och är ett rikstäckande bolag som utvecklar prisvärda och funktionella fastigheter.

Verksamhet omfattar hela kedjan från köp av mark för bostäder och samhällsfastigheter till försäljning av dem, men även långsiktig förvaltning av samhällsfastigheter.

Läs mer om SHH
Visionsbild
Ändrad 22 juni 2022