Jonvägen 1, Flemingsberg

Storlek
150 – 600 kvm
Lokaltyp
Lager
Tillträdesdatum
Enligt överenskommelse

Lagerlokal med entresol och höglager

I Flemingsberg finns möjlighet att hyra en flexibel lagerlokal om 150–600 kvm med goda förutsättningar för höglager, verkstad eller liknande verksamhet. Lokalen har en fri takhöjd om cirka 5–6 meter och är fördelad mellan en nedre lageryta samt ett entresolplan en trappa upp.

Inlastning sker via markport (bredd 3,4 m x höjd 4,5 m) med generösa mått för effektiv hantering av gods och leveranser. Två parkeringsplatser precis utanför porten ingår i hyran. Lokalen ligger med närhet till både Huddingevägen och Flemingsbergs station.

Planlösningar

Omgivning

Flemingsberg är en av Stockholms starkaste kunskapsmiljöer med ett av Sveriges största campusområden, 27 000 studenter samt aktörer som Karolinska Institutet, KTH och Karolinska Universitetssjukhuset. Här möts forskning, näringsliv, innovation och kultur i en dynamisk miljö med internationella företag som Alfa Laval samt kulturinstitutioner som Operan och Dramaten. Som en av Stockholmsregionens viktigaste knutpunkter erbjuder Flemingsberg mycket god tillgänglighet till både innerstaden och resten av landet, samtidigt som naturen alltid finns nära.

Läs mer om Flemingsberg

Service

Flemingsberg erbjuder ett brett utbud av restauranger, träning och vardagsservice som gör arbetsdagen enkel och bekväm. Här finns bland annat Billmans restaurang, K-märkt och flera andra restauranger och caféer samt ICA Maxi med apotek och övrig service. För den som vill röra på sig finns gym, kampsport och andra träningsmöjligheter i området. Dessutom ligger Flemingsbergsskogen precis intill, med motionsspår, promenadstråk och grönområden som erbjuder både återhämtning och aktivitet året runt.

Kommunikationer

Flemingsberg är en av Stockholmsregionens viktigaste knutpunkter med mycket goda kommunikationer till Stockholm, övriga Mälardalen och resten av landet.

  • 9 minuter till Stockholm City med regional- och fjärrtåg
  • 19 minuter till Stockholm City med pendeltåg
  • Direktförbindelser till Södertälje, Uppsala och övriga Mälardalen
  • Smidig tillgång till Arlanda och Stockholm Skavsta Airport
  • Närhet till Huddingevägen, E4/E20 och väg 73
  • Framtida Spårväg Syd stärker tillgängligheten ytterligare

Hitta enkelt till jobbet

Filter

Det här ingår när ni hyr hos Fabege

WAW - Tre extra kontor

Med WAW – Work Away From Work – får våra kunder tillgång till tre extra arbetsplatser utan extra kostnad. Välj mellan Arenastaden, Hammarby Sjöstad och Stockholm City när du vill ha ett alternativ till hemmakontoret och få vardagen att fungera lite enklare.

Läs mer

100% eget fastighetsteam

Vi har egna fastighetsteam på plats i varje område. Det betyder snabb hjälp, personlig service och en hyresvärd som faktiskt känner er och ert område.

Läs mer

Intresseanmälan